ΑΡΧΙΚΗ – ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ

Ο δημιουργός αυτής της σελίδας είναι ο Γιάννης Τσικαλάκης,  εκπαιδευτικός στην Πρωτοβάθμια εκπαίδευση .

Γεννήθηκε και μεγάλωσε στο χωριό Ζωφόροι Πεδιάδος του Ηρακλείου Κρήτης .Θεωρεί ότι το «δασκαλίκι» δε περιορίζεται μόνο μέσα στις τάξεις,  έτσι συνεχίζει να θέλει να προσφέρει όπως και όπου μπορεί. Μέσα σ’ αυτό το πλαίσιο εντάσσεται και αυτή η  προσπάθειά του στο διαδίκτυο. Οι πληροφορίες που προσφέρει είναι ελεύθερες για όλους. Ηθικό θέμα για τον παραλήπτη, αν θέλει, να αναφέρει απλά τις πηγές του.

Σας καλοσωρίζω στην ιστοσελίδα μου.

Καλή ξενάγηση.

Γιάννης Τσικαλάκης

13 Σχόλια

1. Καλησπερα κυριε Τσικαλακη! Χαιρομαι πολυ που υπαρχουν ακομη εκπαιδευτικοι που αγαπουν τη δουλεια τους, πραττουν κατι παραπανω απο το να μεταδιδουν αδιαφορα πληροφοριες στο εκπαιδευτικο κοινο τους. Καλη συνεχεια στο δρομο της εκπαιδευτικης..”φωτισης”.

2. Κύριε Τσικαλάκη γεια σας. Ονομάζομαι Παπαδάκης Στέργιος και κατάγομαι από την Λιβαδειά. Είμαι μεγάλος θαυμαστής της Κρήτης και της μουσικής της. Για αυτόν τον λόγο μαθαίνω και λύρα. Επίσης τυχαίνει να είμαι και εγώ δάσκαλος και θα ήθελα να σας συγχαρώ για το ιστολόγιό σας και την πολύ καλή δουλειά που έχετε κάνει.
    ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ

3. ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ .ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΚΡΗΤΙΚΟΥ ΦΟΥΡΝΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΕΠ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ ΤΟΥ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ [100 ΧΡΟΝΙΑ ]ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΕΚΘΕΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΕΙ ΦΟΡΕΣΙΕΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ [ΧΩΡΟΦΥΛΑΚΗ ,ΜΑΘΗΤΕΣ ,ΑΠΛΟΙ ΧΩΡΙΚΟΙ ]
    ΑΝ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΥΤΙΜΟ .
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΙΚΟΛΙΔΑΚΗΣ

4. Αγαπητέ Γιάννη
    παρακολουθώ την εξαιρετική δουλειά σου με τους σχολικούς κήπους από τον Αγιο Σύλλα στο σχολείο της Ελιάς και σε συγχαίρω για αυτό..
    Θα ήθελα να επικοινωνήσω μαζί σου και σε παρακαλώ στείλε μου την ηλεκτρονική σου διεύθυνση ή ένα τηλέφωνο στο οποίο θα μπορούσα να σε βρώ.

5. Γεια σας κύριε Γιάννη καλη χρόνια αυτά που μου ειπατε με βοήθησαν πολύ στο γυμνάσιο ευχάριστο είστε ο καλύτερος δασκαλος

6. Ενδιαφέρον η δουλειά που έχετε κάνει στον ιστότοπο σας
    ευχαριστούμε
    Δυστυχώς ζούμε την παγκόσμια ηθική κατάπτωση