Σας καλωσορίζουμε στο σχολείο μας!!!

Το 14ο Γυμνάσιο Καλλιθέας δημιουργήθηκε το 1989 και συστεγάστηκε αρχικά με το 13ο Γυμνάσιο από διχοτόμηση του οποίου προήλθε. Το 2005 το σχολείο μετακινήθηκε στη σημερινή του θέση στη συμβολή των οδών Αχιλλέως και Λάμπρου Κατσώνη σε ανεξάρτητο χώρο που το καθιστά ένα από τα πιο προνομιούχα σχολεία, χάρη στον υπερδιπλάσιο του κτηρίου κήπο του και την άνεση που προσφέρει η απρόσκοπτη θέα του. Το σχολείο διαθέτει εξαιρετικούς σύγχρονους χώρους, με κυρίαρχο το κλειστό γυμναστήριο καθώς και σύγχρονη υποδομή με διαδραστικούς πίνακες που προσφέρουν τη δυνατότητα χρήσης των νέων τεχνολογιών στα γενικά μαθήματα. Εδώ και τέσσερα χρόνια το σχολείο λειτουργεί ως ένα από τα λίγα πιλοτικά σχολεία της χώρας για την εισαγωγή των νέων πιλοτικών προγραμμάτων σπουδών.

Εδώ θα δείτε τις ώρες λειτουργίας του σχολείου.