Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Είμαστε όλοι ΑΝΑΛΩΣΙΜΟΙ
analosimoi

Αγαπημένοι και μοναδικοί αναγνώστες του Γιάννη θα σας παρουσιάσω διάφορες προσεγγίσεις των ΑΝΑΛΩΣΙΜΩΝ :

1. Φιλολογική προσέγγιση :

αναλώσιμα: ουσιαστικοποιημένο ουδέτερο του επιθέτου αναλώσιμος Διαβάστε όλο το άρθρο »

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Kramer vs Kramer
16 Δεκ 2018

Kramer vs Kramer

Συντάκτης: ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ | Κάτω από: Συγκρίσεις
kramer-vs-kramer

Αγαπημένοι και μοναδικοί μου αναγνώστες μην ταράζεστε,

Δεν πρόκειται να αναλωθούμε σε καυγάδες και αέναες διαμάχες όπως οι φανταστικοί ήρωες μίας ταινίας που είναι πάντα επίκαιρη και διδακτική.

Διαβάστε όλο το άρθρο »

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η ρομαντική πλευρά μου…
if

Αγαπημένοι και μοναδικοί μου αναγνώστες ναι διαθέτω και από αυτή,

και θα σας το αποδείξω ευθύς αμέσως αποκαλύπτοντας σας ένα αγαπημένο μου ποίημα.

Διαβάστε όλο το άρθρο »

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μα πώς το κάνεις;;;

Αγαπημένοι και μοναδικοί μου αναγνώστες μην σοκάρεστε,

Η ερώτηση αυτή καθώς και η: μα πώς τα ξέρεις όλα αυτά; αφορά τις εξηγήσεις που δίνω και τις συμβουλές σε τεχνικά θέματα, συνήθως σε βλάβες ηλεκτρονικών υπολογιστών. Με περίσσιο κομπασμό και καμαρώνοντας ωσάν γύφτικο σκεπάρνι, αναφέρομαι σε πτυχία, ατελείωτο διάβασμα και μελέτη, συνεχής ενημέρωση, άπειρες εργατοώρες επισκευών και πειραματισμών και άλλα τέτοια φούμαρα.  😮 Διαβάστε όλο το άρθρο »

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ο παλιός είναι αλλιώς!!!
compaq

Αγαπημένοι και μοναδικοί μου αναγνώστες,

και ειδικά όσοι διανύετε τα δεύτερα άντα 😉  θα βρείτε αυτό το άρθρο ιδιαίτερα ευχάριστο. Θα προσπαθήσω να συνεχίσω την προηγούμενη καταγραφή, με την επισκευή & αναβάθμιση ενός μεσήλικα φορητού ηλεκτρονικού υπολογιστή. Ο κύριος της παρέας μας είναι ένας Compaq Presario CQ71-310SV, ο οποίος είναι ήδη 10 Μαΐων!!! Διαβάστε όλο το άρθρο »

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σκοτώνουν τα άλογα όταν γεράσουν;
Amstrad_CPC_6128

Αγαπημένοι και μοναδικοί μου αναγνώστες μην τρομάζετε!

Σίγουρα δεν θα μιλήσουμε για τα συμπαθητικά τετράποδα, ούτε και για θανάτους (φτου φτου και τρεις γύρους – όχι με πίτα 😆 – γύρω από τον εαυτό μας), αλλά για ένα απαραίτητο εργαλείο της καθημερινότητας μας, που λέγεται κομπιούτερ. Οοοοόχι αυτό της τηλεόρασης ή του κλιματιστικού αλλά τον προσωπικό ηλεκτρονικό υπολογιστή μας, σε οποιαδήποτε μορφή και αν μας συνοδεύει (σταθερός, φορητός, παλάμης κ.α.).