Το blog της Ιωάννας Βασιλείου (ΠΕ02)

Παρέχεται από το Blogs.sch.gr

Ευ αγωνίζεσθαι: Οι Ολυμπιονίκες δίπλα στους μαθητές της Κεφαλλονιάς.

Νοέ 201427
Νους υγιής εν σώματι υγιεί

Η 17η αθλητική ημερίδα ” Eυ αγωνίζεσθαι – Άννα Πολλάτου“- που διοργάνωσε η Εθνική Ολυμπιακή Ακαδημία της Ελλάδας (ΕΘΝ.Ο.Α) μαζί με το Δήμο Κεφαλλονιάς και την Κοινωφελή Επιχείρηση του Δήμου Κεφαλλονιάς -έλαβε χώρα στο Αθλητικό Κέντρο Αργοστολίου στην Κεφαλλονιά στις 25 Νοεμβρίου 2014. Μέσα σε κλίμα χαράς και συγκίνησης τιμήθηκε η μνήμη της σπουδαίας Ολυμπιονίκη, Άννας Πολλάτου. Μικροί και μεγάλοι μαθητές από σχεδόν όλα τα σχολεία του νησιού βρήκαν την ευκαιρία να έρθουν πιο κοντά στον αθλητισμό και διδάχθηκαν τα μυστικά των αθλημάτων σπουδαίων Ολυμπιονικών, οι οποίοι παρευρέθησαν στην εκδήλωση και πρόσφεραν τις γνώσεις τους και την αγάπη τους στους μαθητές μας.

από κάτω από: Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση| με ετικέτα , , ,  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ευ αγωνίζεσθαι: Οι Ολυμπιονίκες δίπλα στους μαθητές της Κεφαλλονιάς.

Τα σχόλια είναι κλειστά.