Εγγραφές μαθητών Α’ τάξης για το σχ. έτος 2021-22

23ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου: Εγγραφές στην Α΄ Δημοτικού                                                              ΠΗΓΗ ΕΙΚΟΝΑΣ  http://23dimira.blogspot.com                                                                                        Σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με την Αρ. Πρωτοκόλλου: Φ.6/2251/Δ1 25-2-2021 εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ. για τη σχολική χρονιά 2021-2022, οι εγγραφές φοίτησης στην Α΄ τάξη  θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2021.

Σύμφωνα με τη νομοθεσία τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α’ τάξη του δημοτικού σχολείου είναι τα εξής:

1. Πιστοποιητικό γέννησης. Θα αναζητηθεί  από το σχολείο
  2. Προσκόμιση του βιβλιαρίου Υγείας ή φωτοαντίγραφο με τα προβλεπόμενα εμβόλια συμπληρωμένα
  3. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή ( Α.Δ.Υ.Μ.) θα προσκομισθεί με την έναρξη της σχολικής χρονιάς
  4. Λογαριασμό ή αντίγραφο λογαριασμού ΔΕΗ  ή ΟΤΕ ή ΔΕΥΑΚ ή Ε9 από τον οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας
  5. Bεβαίωση παρακολούθησης νηπιαγωγείου (αποστέλλεται υπηρεσιακά)
  6. Έντυπο του  Σχολείου με τα στοιχεία
  7. Προαιρετική αίτηση εγγραφής στο ολοήμερο ή στην πρωινή ζώνη.                                                                                                                                                                                                            Θα προμηθευτείτε από το σχολείο τα σχετικά έντυπα (εννοείται τηρώντας τα προβλεπόμενα μέτρα προστασίας ένεκα πανδημίας) που απαιτούν συμπλήρωση προσκομίζοντας για να φωτοτυπήσουμε το βιβλιάριο υγείας του παιδιού στη σελίδα των εμβολίων και πρόσφατο λογαριασμό ΔΕΚΟ ή άλλο επίσημο έντυπο που αναγράφει την μόνιμη διεύθυνσή σας.