“ΠΕΡΙΠΑΤΟΣ”

Την 1η θέση στον 2ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους απέσπασε το «Κινηματογραφικό Εργαστήρι» των Εκπαιδευτηρίων Ε. Μαντουλίδη με την ταινία «Περίπατος». Η ταινία αποτελεί ένα σχόλιο στη σύγχρονη εκπαιδευτική πραγματικότητα στηλιτεύοντας τον αποκλεισμό των νέων από τη μόρφωση, την κυριαρχία της απομνημόνευσης καθώς και τις εξοντωτικές συνθήκες ανταγωνισμού των μαθητών.                                                                                                                                                                                                                                                       Συντελεστές της ταινίας είναι:
Σκηνοθετική επιμέλεια: Παναγιώτης Κουντουράς
Υπεύθυνος καθηγητής: Χατζάκης Δημήτρης
Μαθητές: Γεροθανάση Ελένη, Καραβασίλης Κων/νος, Μαρκόπουλος Κων/νος, Μιχαηλίδης Γιώργος, Μπλιάτκας Δημήτρης, Λαμπριανίδου Φένια, Παπαδημητρίου Λουκάς, Παπαδοπούλου Μυρσίνη, Παπάζογλου Χρήστος, Παυλίδης Τηλέμαχος,Τσικάρας Μενέλαος και Χωρινός Χρήστος.