Το υλικό της συνάντησης του Συντονιστή ΕΕ Μαθηματικών Ν. Δωδεκανήσου με τους Μαθηματικούς των Γενικών Λυκείων της Ν. Ρόδου.

Δείτε το υλικό της συνάντησης του Συντονιστή Εκπαιδευτικού Έργου Μαθηματικών Ν. Δωδεκανήσου (2ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ Ν. Αιγαίου) με τους καθηγητές Μαθηματικών των Γενικών Λυκείων της Ν. Ρόδου στο 5ο Γυμνάσιο Ρόδου 11 π.μ.-2 μ.μ.. Στο Α΄ Μέρος παρουσιάστηκαν οι νέες δομές υποστήριξης Εκπαιδευτικού Έργου ( με υλικό που επιμελήθηκε η Συντονίστρια ΕΕ Ν. Αιγαίου Αειφορίας Μ. Φατσέα) και στο Β΄ Μέρος η αξιολόγησης στα Μαθηματικά όλων των τάξεων των Γενικών Λυκείων και οι Δημιουργικές εργασίες. Τέλος, δίνεται ένα ηλεκτρονικό βιβλίο από τις παρουσιάσεις Δημιουργικών Εργασιών των Γενικών Λυκείων της Ν. Ρόδου από το προηγούμενο σχολικό έτος 2017-2018 όπως παρουσιάστηκαν στο 1ο Γενικό Λύκειο Ρόδου-Βενετόκλειο στις 17 Μαϊου 2018 που μπορεί να αποτελέσει πηγή δημιουργίας νέων θεμάτων.

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΕ.ΚΕ.Σ.(Επιμέλεια: Μάντα Φατσέα, Συντονίστρια ΕΕ  Ν. Αιγαίου στην Αειφορία)

Αξιολόγηση στα Μαθηματικά των Γενικών Λυκείων

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ 2017-2018