Η νέα ύλη των Πανελλαδικών Εξετάσεων στα Μαθηματικά του ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ.

Δείτε την νέα αναπροσαρμοσμένη ύλη στα Μαθηματικά Ομάδων Προσανατολισμού των Γενικών Λυκείων και των ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2019-2020   όπως ανακοινώθηκε από το Υ.ΠΑΙ.Θ.

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΓΕ.Λ.

ΥΛΗ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΠΑΛ

Επίσης δείτε τις οδηγίες διδασκαλίας και διαχείρισης της ύλης που αφορούν στην νέα ύλη των Μαθηματικών Ομάδων Προσανατολισμού ΓΕ.Λ.

ΟΔΗΓΙΕΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΥΛΗ(ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΓΕ.Λ.)

Για τους αποφοίτους που θα εξεταστούν με το παλαιό σύστημα η ύλη παραμένει ως έχει και είναι ΕΔΩ

3 σχόλια σχετικά με το “Η νέα ύλη των Πανελλαδικών Εξετάσεων στα Μαθηματικά του ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ.”

1. κ. Καραγιάννη,
    αναμένουμε επαναληπτικά διαγωνίσματα, σύμφωνα με τη νέα ύλη.

2. Κύριε Καραγιάννη καλημέρα.
    Το ενδεχόμενο χρήσης θεωρημάτων εντός της διδακτέας , αλλά εκτός της τροποποιημένης εξεταστεας ύλης, από τους υποψηφίους στις Πανελλήνιες εξετάσεις λογικά δεν θέλει διευκρίνιση. Φαντάζομαι θα πρέπει να εντάσσεται στην οδηγία περί επιστημονικά ορθών απαντήσεων. Σωστά, η θέλει και αυτό διευκρινήσεις;;;
    Ευχαριστώ