Παραθέτουμε διδακτικό υλικό ασύγχρονης εκπαίδευσης (βιντεοδιαλέξεις, Σημειώσεις, Παραδείγματα, Ερωτήσεις θεωρίας και ασκήσεις για επίλυση) από το Ψηφιακά Βοηθήματα, δικά μας ψηφιακά βιβλία, διαγωνίσματα-λύσεις κ.α. για τα Μαθηματικά Ομάδων Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών και Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής για τους μαθητές της Γ΄ Λυκείου Ημερησίων και Δ΄ Εσπερινών.  Η υποστήριξη αφορά στην νέα αναπροσαρμοσμένη εξεταστέα ύλη των Πανελλαδικών Εξετάσεων για το 2020.

Οι μαθητές μπορούν να χρησιμοποιήσουν το υλικό με επιλογή, ανάλογα με τις ανάγκες τους και οι εκπαιδευτικοί μπορούν να το χρησιμοποιήσουν (ή και να το τροποποιήσουν), κατά την κρίση τους, ανάλογα με τις ανάγκες των μαθητών τους, καθώς και να το εκμεταλλευτούν ως υλικό σχεδίασης μαθημάτων για την ψηφιακή τάξη, για όσο διάστημα μείνουν κλειστά τα σχολεία αλλά και γενικότερα στην προετοιμασίας τους στις Πανελλαδικές Εξετάσεις.

ΑΝΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΜΕΝΗ ΕΞΕΤΑΣΤΕΑ ΥΛΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΓΕ.Λ.

ΚΕΦΑΛΑΙΟ 1ο: ΟΡΙΑ-ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΥΝΑΡΤΗΣΗΣ

Πλήρη Μαθήματα στο 1ο Κεφάλαιο (Μαθηματικός Περιηγητής)

Έννοια συνάρτησης-Γραφική παράσταση-Ισότητα, πράξεις, σύνθεση συναρτήσεων

Μονοτονία-Ακρότατα συνάρτησης