Υποστήριξη μαθητών για τις Πανελλαδικές εξετάσεις καθώς και τις προαγωγικές/απολυτήριες

Ενημερώνουμε τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς ότι ο Μαθηματικός Περιηγητής θα αναρτήσει προσομοιωμένα διαγωνίσματα για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις της Γ΄ Ημερησίου Γενικού Λυκείου, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

Θετικών Σπουδών και Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής

1ο Προσομοιωμένο διαγώνισμα: Σάββατο 10 Μαρτίου ώρα 09:00 (Μπορείτε να συντονιστείτε). Την Δευτέρα 12 Ματτίου θα αναρτηθούν οι πλήρεις και αναλυτικές λύσεις των θεμάτων καθώς και αναλυτικό σχέδιο βαθμολόγησης των γραπτών.

2ο Προσομοιωμένο διαγώνισμα: Το τελευταίο δεκαήμερο του Απριλίου

Το τελευταίο δεκαήμερο του Απριλίου θα δοθεί 1 προσομοιωμένο διαγώνισμα στα μαθηματικά και Στοιχεία Στατιστικής και 1 στα Μαθηματικά των ΕΠΑ.Λ.

Τέλος, από τις αρχές Απριλίου θα δοθούν θέματα παλαιοτέρων ετών (2013-2016) για όλες τις τάξεις του Γυμνασίου , του ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ.