Το 1ο κεφάλαιο (Συναρτήσεις) στα Μαθηματικά Προσανατολισμού Γ΄Λυκείου οργανωμένα και μεθοδοδικά από το ψηφιακό βοήθημα του Υπουργείου

Δείτε το 1ο Κεφάλαιο (Συναρτήσεις) με όλο το φάσμα των θεμάτων που αφορούν στο κεφάλαιο.

Μπορείτε να εισέλθετε ως επισκέπτης εφόσον σας ζητηθεί

Συγκεκριμένα:

Απαντήστε διαδραστικά (αυτόματη απάντηση-διόρθωση) στις 45 ερωτήσεις τύπου Σωστού-Λάθους-ΘΕΜΑ Α

Απαντήστε στα ερωτήματα θεωρίας για το ΘΕΜΑ Α

Λύστε τις απορίες σας με βάση τις συχνές ερωτήσεις που υποβάλλουν μαθητές διευκρινίζοντας  τα “λεπτά σημεία” της ύλης.

Δείτε τα θέματα της κατηγορίας Β, Γ και Δ όπως τα κατατάσσει επίσημα το ίδιο το ψηφιακό βοήθημα.

Τέλος, προσπαθήστε να λύσετε το προτεινόμενο Διαγώνισμα όπως προτείνεται επίσημα από το ίδιο το ψηφιακό βοήθημα

Ερωτήσεις 1-9

Ερωτήσεις 10-18

Ερωτήσεις 19-27

Ερωτήσεις 18-36

Ερωτήσεις 37-45

Ερωτήσεις Θεωρίας -ΘΕΜΑ Α

Ερωτήσεις-Απορίες

Κεφάλαιο 1ο -ΘΕΜΑ Α,Β,Γ,Δ

Διαγώνισμα 1ου Κεφαλαίου (Γράψτε 3 ώρες σε ένα τετράδιο παρόμοιο με αυτό των Πανελλαδικών Εξετάσεων χωρίς διάλειμμα). Οι απαντήσεις του διαγωνίσματος θα δοθούν σε 15 ημέρες από το ψηφιακό βοήθημα.