4 απαιτητικά διαγωνίσματα προσομοίωσης στην Άλγεβρα της Α΄Λυκείου από τα βιβλία των εκδόσεων Σαββάλα

Άλγεβρα Α' Λυκείου β' τεύχος - Καραγιάννης, Ιωάννης Β. - ISBN 9789604933181Δείτε  4 απαιτητικά επαναληπτικά διαγωνίσματα στην Άλγεβρα της Α΄Λυκείου από τα βιβλία “Αλγεβρα Α΄ Λυκείου, Α΄ και Β΄τεύχος” σε όλη τη διδακτέα ύλη κάνοντας κλικ στον επόμενο σύνδεσμο:
Άλγεβρα Α΄ Λυκείου (α' τεύχος) - Καραγιάννης, Ιωάννης Β. - ISBN 9789604933082ΔΥΟ ΧΡΗΣΙΜΑ ΒΟΗΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Τα δύο  βιβλία της Άλγεβρας Α΄ Λυκείου-Τράπεζα Θεμάτων (το Α΄και Β΄τεύχος) του Καραγιάννη Ιωάννη από τις εκδόσεις Σαββάλας.

Στα βιβλία αυτά (σε ένα σύνολο 700 σελίδων) υπάρχουν:

• Για πρώτη φορά, μία πλήρης  και οργανωμένη καταγραφή των ασκήσεων της Τ.Θ.Δ.Δ. μαζί με τις υποδειγματικές αναλυτικές λύσεις τους.
  • Όλες οι διορθώσεις (επιστημονικές , συντακτικές, τυπογραφικές) στα θέματα της Τράπεζας Θεμάτων του Υπουργείου.
  • 95 συνολικά προτεινόμενα θέματα πρωτότυπα-συνδυαστικά  με λύσεις ή υποδείξεις (ΘΕΜΑ Γ).
  • Θεωρία-Όλες οι αποδείξεις του σχολικού βιβλίου ταξινομημένες σε κάθε κεφάλαιο.
  • 228 ερωτήσεις αντικειμενικού τύπου (Σωστού-Λάθους, Πολλαπλής Επιλογής και Αντιστοίχισης)  με τις απαντήσεις τους.
  • Απαντήσεις σε όλες τις ερωτήσεις κατανόησης του σχολικού βιβλίου.
  • 16 Διαγωνίσματα ανά κεφάλαιο, συνδυαστικά κεφαλαίων και 4  γενικά επαναληπτικά σε όλη την ύλη.
  • Πρόταση  μελέτης του σχολικού βιβλίου σε σχέση με τα προτεινόμενα θέματα και
  • Όλες οι οδηγίες διδασκαλίας από το Ι.Ε.Π.

Σημείωση: Η Τ.Θ.Δ.Δ. αποτελεί πλέον συμβουλευτικό προαιρετικό εργαλείο και χρησιμοποιείται κατά τη κρίση του διδάσκοντα.