Διδακτέα ύλη όλων των τάξεων των Γενικών Λυκείων

panelladikes-thumb-large

Δείτε τη διδακτέα ύλη σε ένα ενιαίο αρχείο ανά μάθημα και τάξη, όπως έχει καθοριστεί με τις αποφάσεις του Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ. για όλες τις τάξεις των Γενικών Λυκείων στα μαθήματα των Μαθηματικών.

Διδακτέα ύλη Μαθηματικών  ΓΕ.Λ(Ημερησίων & Εσπερινών).

Επισημαίνουμε ότι, σύμφωνα με τις σχετικές εγκύκλιους του Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ.“Η εξεταστέα ύλη για τα μαθήματα της Α΄και Β΄τάξης (και Α΄,Β΄και Γ΄Εσπερινού) δεν μπορεί να είναι λιγότερη από το μισό και περισσότερη από από τα 2/3 της διδακτέας”. Το ίδιο ισχύει και για τα ενδοσχολικά εξεταζόμενα μαθήματα της Γ΄Λυκείου (και Δ΄Εσπερινού), όπου διδακτέα ύλη είναι αυτή που καθορίστηκε για τα αντίστοιχα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα (Μαθηματικά και Στοιχεία Στατιστικής και Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης)

2 σχόλια σχετικά με το “Διδακτέα ύλη όλων των τάξεων των Γενικών Λυκείων”

1. Ο Μαθηματικός Περιηγητής έχει γίνει εθισμός σε μαθητές και καθηγητές. Μια φορά το πρωί ,μια το μεσημέρι και μια βράδυ! Αν θές και περισσότερες.