Πρόσκληση από το παράρτημα Δωδεκανήσου της ΕΜΕ για βράβευση των διακριθέντων μαθητών στον διαγωνισμό “Παιχνίδι και Μαθηματικά”

Πρόσκληση στην μαθηματική και εκπαιδευτική κοινότητα απευθύνει  το παράτημα της  ΕΜΕ Δωδεκανήσου, για την εκδήλωση βράβευσης των διακριθέντων μαθητών του νομού Δωδεκανήσου στον 8ο διαγωνισμό “Παιχνίδι και Μαθηματικά”. Η βράβευση των μαθητών θα γίνει την Κυριακή 16 Νοεμβρίου 2014 στις 11.30 στο Δημοτικό Θέατρο Ρόδου και κεντρικός ομιλητής θα είναι ο Καθηγητής Πανεπιστημίου Αθηνών και Προέδρος της ΕΜΕ Γεώργιος Δημάκος με θέμα: “96 χρόνια ΕΜΕ-Δράσεις και Δραστηριότητες“.