Το υλικό παρουσίασης από την ενημέρωση των καθηγητών μαθηματικών της Ρόδου για τις προαγωγικές εξετάσεις της Α΄ Γενικού Λυκείου και ΕΠΑ.Λ.με επιπλέον υποστηρικτικό υλικό (από τον Σχολικό Σύμβουλο)

Δείτε το υλικό παρουσίασης από την ενημέρωση  που πραγματοποιήθηκε σήμερα, στο πλαίσιο εκπαιδευτικής συνάντησης του Σχολικού Συμβούλου με τους  καθηγητές μαθηματικών των Γενικών Λυκείων και ΕΠΑ.Λ. της Ν. Ρόδου  με θέμα: «Επιλογή, Διάρθρωση, δομή, και αξιολόγηση των θεμάτων της Α΄ τάξης Γενικού Λυκείου και ΕΠΑ.Λ.», με βάση όλες τις τελευταίες οδηγίες που δόθηκαν από το Υ.ΠΑΙ.Θ., μετά από την σχετική εισήγηση του Ι.Ε.Π. Δείτε επιπλέον υλικό  για την επιλογή των θεμάτων, όπως η εξεταστέα ύλη συγκεντωμένη στην Άλγεβρα και τη Γεωμετρία, τα διαγωνίσματα προσομοίωσης προαγωγικών εξετάσεων της Α΄ Ημερησίου Γενικού Λυκείου με τις λύσεις τους καθώς και οι αναλυτικές οδηγίες του Ι.Ε.Π. για τη σύνταξη των θεμάτων. Όλα τα παρακάτω αρχεία κατασκευάστηκαν με την επιμέλεια του Σχολικού Συμβούλου Μαθηματικών του Νομού Δωδεκανήσου.

Κάντε κλικ στους αντίστοιχους παρακάτω συνδέσμους.

—————————————————————————————————————————————————————————————————

Υλικό παρουσίασης εκπαιδευτικής συνάντησης Σχ. Συμβούλου με καθηγητές ΠΕ03 Ν. Ρόδου (με θέμα: «Επιλογή, Διάρθρωση, δομή, και αξιολόγηση των θεμάτων της Α΄ τάξης Ημερησίου Γενικού Λυκείου-και Α΄, Β΄Εσπερινού- και ΕΠΑ.Λ.» )

Επιλογή, δομή, διάρθρωση των θεμάτων στις προαγωγικές εξετάσεις Α΄ΓΕ.Λ.-ΕΠΑ.Λ..ppt

ΦΟΡΜΑ -ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ.doc

—————————————————————————————————————————————————————————————————–

ΟΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ Ι.Ε.Π ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΘΕΣΗ ΘΕΜΑΤΩΝ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Α΄ΤΑΞΗΣ ΓΕ.Λ και ΕΠΑ.Λ.

—————————————————————————————————————————————————————————————————-

Τελικός πίνακας εξεταστέας ύλης  ύλης Α΄ Ημερησίου ΓΕ.Λ..pdf

Τελικός πίνακας εξεταστέας ύλης μαθηματικών Α΄ΕΠΑ.Λ.

Το ΦΕΚ με την εξεταστέα ύλη της Α΄Λυκείου (και Α΄και Β΄Εσπερινού)

—————————————————————————————————————————————————

Προσομοίωση Αλγεβρας Α Λυκείου.pdf