Υποστήριξη των μαθητών όλων των τάξεων του Γυμνασίου για τις εξετάσεις στα μαθηματικά

Στο πλαίσιο των γραπτών εξετάσεων για τους μαθητές όλων των τάξεων του Γυμνασίου παραθέτουμε τα θέματα των εξετάσεων της αντίστοιχης εξεταστικής περιόδου 2013 από Γυμνάσια του Νομού Δωδεκανήσου. Επίσης, παραθέτουμε ολόληρη τη θεωρία και θέματα λυμένα από το “Τετράδιο Επανάληψης”  για κάθε τάξη,  του μαθηματικoύ  Βαγγέλη Νικολακάκη.

Σημειώνουμε ότι η εξέταση στα μαθηματικά όλων των τάξεων του Γυμνασίου συνίσταται στην απάντηση ενός (1) θέματος θεωρίας από τα δύο (2) που τίθενται και στην λύση δύο (2) ασκήσεων από τις τρεις (3) που τίθενται. Όλα τα θέματα είναι από την εξεταστέα ύλη που έχουν καθορίσει οι διδάσκοντες κάθε σχολείου και είναι βαθμολογικά  ισοδύναμα.

Τράπεζα Θεμάτων εξετάσεων Γυμνασίων  2013.pdf (όλων των τάξεων)

ΤΕΤΡΑΔΙΟ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΤΕΤΡΑΔΙΟ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ