Υποστήριξη καθηγητών μαθηματικών των Γυμνασίων, ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. για τις εξετάσεις στα μαθηματικά

Στις φετινές εξετάσεις (Σχολικό Έτος: 2013-2014) όλων των τάξεων των Γυμνασίων (όλων των τύπων), των Β΄και Γ΄τάξεων των Ημερησίων Γενικών Λυκείων και Δ΄ Εσπερινών καθώς και των Β΄και Γ΄τάξεων των ΕΠΑ.Λ., σε ό,τι αφορά στην γραπτή εξεταση των μαθηματικών ισχύουν αυτά που ίσχυαν μέχρι τώρα (για το σχολικό έτος 2012-2013) και που περιγράφονται αναλυτικά στα παρακάτω αντίστοιχα αρχεία που είχαν σταλεί στα σχολεία πέρσι από τον Σχολικό Σύμβουλο.

Σε ό,τι αφορά στην Α΄τάξη των Ημερησίων ΓΕ.Λ. ,την Α΄τάξη των ΕΠΑ.Λ. καθώς και στην Α΄ και Β΄τάξη των Εσπερινών Γενικών Λυκείων ισχύει η εξεταστέα ύλη όπως καθορίστηκε από το Υ.ΠΑΙ.Θ. καθώς η εξέταση θα γίνει λαμβάνοντας το θέμα Β και Θέμα Δ από την τράπεζα θεμάτων του Ι.Ε.Π με απόλυτη τυχαιότητα , και η επιλογή του θέματος Α και Γ  θα γίνει από τον διδάσκοντα/ντες.

Την Πέμπτη 22/05/2014 θα πραγματοποιηθεί ενημέρωση των καθηγητών μαθηματικών της Ν. Ρόδου σχετικά με την διάρθρωση, επιλογή ,δομή και αξιολόγηση των θεμάτων στα μαθηματικά της Α΄τάξης των ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ.. Αμέσως μετά θα αναρτηθεί ολόκληρο το υλικό της παρουσίασης.

Γυμνάσιο

Οδηγίες εξετάσεων Γυμνασίων 2013 (Είναι σε ισχύ)

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ (ΚΑΙ ΥΛΙΚΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΕ Μ.Δ (Β. ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΗΣ.).

————————————————————————————————————————————————————————————————–

Γενικό Λύκειο

Οδηγίες εξετάσεων Γενικών Λυκείων 2013 (σε ισχύ για την Β΄και Γ΄τάξη Ημερησίων και Γ΄και Δ΄Εσπερινών)

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΛΥΚΕΙΩΝ (ΥΛΙΚΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ)

Ειδικά για την Α΄τάξη Ημερησίου Γενικού Λυκείου

Τελικός Πίνακας ύλης Α΄ΓΕ.Λ Ημερησίου..pdf (Άλγεβρας και Γεωμετρίας)

Αξιολόγηση Επιλογή, διάρθρωση θεμάτων Γραπτών εξετάσεων Α΄Λυκείου στα μαθηματικά (και Α΄, Β΄Εσπερινού)

Το ΦΕΚ με την εξεταστέα ύλη της Α΄Λυκείου (και Α΄και Β΄Εσπερινού)

—————————————————————————————————————————————————————————————————

ΕΠΑ.Λ.

Οδηγίες εξετάσεων ΕΠΑ.Λ.2013(σε ισχύ για την Β΄και Γ΄τάξη)

Ειδικά για την Α΄τάξη ΕΠΑ.Λ.

Τελικός πίνακας εξεταστέας ύλης μαθηματικών Α΄ΕΠΑ.Λ (Άλγεβρας και Γεωμετρίας).

Διάρθωση, δομή θεμάτων Α΄τάξης ΕΠΑ.Λ.pdf

ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ Ι.Ε.Π ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΘΕΣΗ ΘΕΜΑΤΩΝ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Α΄ΤΑΞΗΣ ΓΕ.Λ και ΕΠΑ.Λ.

————————————————————————————————————————————————————————————————