Εκδηλώσεις βράβευσης μαθητών και απόδοσης τιμής σε μαθηματικούς από το παράρτημα Μαγνησίας της Ε.Μ.Ε.

Εκδήλωση Βράβευσης των μαθητών Γυμνασίων – Λυκείων που διακρίθηκαν στους  Μαθηματικούς Διαγωνισμούς 2013-2014

-Απόδοση Τιμής σε Μαθηματικούς-μέλη του Παραρτήματος

Το Παράρτημα Μαγνησίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, όπως κάθε χρόνο, διοργανώνει Τιμητική Εκδήλωση – Τελετή Βράβευσης για τους μαθητές και τις μαθήτριες των Γυμνασίων και Λυκείων της Μαγνησίας, που διακρίθηκαν στους Μαθηματικούς Διαγωνισμούς σχολ. έτους 2013-2014. Μαζί με τους διακριθέντες μαθητές θα τιμήσει τέσσερεις Μαθηματικούς μέλη του Παραρτήματος, για την προσφορά τους στη Μαθηματική Παιδεία, στην  Εκπαίδευση του τόπου μας, αλλά και στο Παράρτημα Μαγνησίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 6 Απριλίου στο Πνευματικό κέντρο της Ι.Μ. Δημητριάδος.

Για περισσότερες πληροφορίες εδώ