Το υλικό παρουσίασης για το νέο ΓΕ.Λ.και ΕΠΑ.Λ (14/12/2013)

Πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση για το Γενικό Λύκειο και το ΕΠΑ.Λ., μετά από την εφαρμογή του νέου Νόμου, στην αίθουσα του Πανεπιστημίου του Αιγαίου. Στην εκδήλωση που έγινε με την πρωτοβουλία του Παραρτήματος Δωδεκανήσου της ΕΜΕ και την συνεργασία των Σχολικών Συμβούλων, υπό την αιγίδα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Ν. Αιγαίου και της Διεύθυνσης ΔΕ Δωδεκανήσου παρέστησαν πλήθος γονέων, μαθητών και εκπαιδευτικών. Απαντήθηκαν ερωτήματα που διατυπώθηκαν από γονείς και εκπαιδευτικούς. Ευχαριστούμε τον Γενικό Διευθυντή των εκπαιδευτηρίων “Ροδίων Παιδεία” Κυριάκο Κυριακούλη για την ευγενική προσφορά του στην μαγνητοσκόπηση της εκδήλωσης.

Κάντε κλικ εδώ για να δείτε το βίντεο της εκδήλωσης.

Κάντε κλικ στον επόμενο σύνδεσμο για να δείτε την παρουσίαση.

Νέο Γενικό Λύκειο14_12_2013α3 (Εμπλουτισμένο με επιπλέον παραδείγματα)

Δείτε επίσης σχετικό υλικό από τους δικτυακούς τόπους των σχολικών συμβούλων : Αδαμαντίας Φατσέα, Σχολική Σύμβουλος Φυσικής Αγωγής Ν. Δωδεκανήσου  και Τσαμπίκας Καράκιζα , Σχολική Σύμβουλος Πληριφορικής  Ν. Δωδεκανήσου