Συνοπτικοί πίνακες για την Α΄,Β΄,Γ΄Λυκείου και τις πανελλαδικές εξετάσεις σύμφωνα με το Σχέδιο Νόμου

Δείτε παρακάτω με  συνοπτικούς πίνακες όλο το Σχέδιο Νόμου που προτάθηκε από το Υ.ΠΑΙ.Θ. και για τις τρεις τάξεις του Γενικού Λυκείου καθώς και για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις με κωδικοποιημένα όλα τα στοιχεία του Νομοσχεδίου και με παραδείγματα. Προφανώς το σχέδιο νόμου επιδέχεται αλλαγές και πιθανόν να ψηφιστεί με τροπολογίες.Την επιμέλεια είχε ο Σχολικός Σύμβουλος Μαθηματικών Γιάννης Καραγιάννης.

Κάντε κλικ στον επόμενο σύνδεσμο για να δείτε τους σχετικούς πίνακες.

ΠΙΝΑΚΕΣ ΚΑΙ_ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟ ΣΧΕΔΙΟ  ΝΟΜΟΥ ΤΟΥ Υ.ΠΑΙ.Θ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΛΥΚΕΙΟ 2013