Ομιλία του Τεύκρου Μιχαηλίδη στην τελετή βράβευσης του παραρτήματος Δωδεκανησου της της ΕΜΕ

Το Σάββατο 23 Μαρτίου και ώρα 18.00 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Πανεπιστημίου του Αιγαίου θα πραγματοποιηθεί ομιλία (πριν την βράβευση των διακριθέντων μαθητών στους μαθηματικούς διαγωνισμούς της ΕΜΕ) από τον σπουδαίο συγγραφέα, μαθηματικό και μεταφραστή Τεύκρο Μιχαηλίδη με θέμα “Ένα βιβλίο μας αφηγείται την Ιστορία του¨, Το παλίμψηστο του Αρχιμήδη.

Επίσης την Κυριακή και ώρα 11 π.μ. στο βιβλιοπωλείο “Το Δέντρο” θα γίνει παρουσίαση των βιβλίων του συγγραφέα, καθώς και ελεύθερη συζήτηση. Σίγουρα όσοι θα παρευρεθούν στις παραπάνω εκδηλώσεις θα απολαύσουν ένα όμορφο μαθηματικό ταξίδι και όχι μόνο