Επιμόρφωση Β΄επιπέδου: Ξανακινείται η διαδικασία

Φαίνεται να κινείται η διαδικασία για την υλοποίηση προγραμμάτων επιμόρφωσης Β΄Επιπέδου στις ΤΠΕ. Δόθηκε η νέα προκήρυξη για τα Κέντρα Στήριξης Επιμόρφωσης με καταληκτική ημερομηνία την 4η Μαρτίου 2013.

Τέλος, γίνεται γνωστό ότι τα μαθήματα της παρούσας περιόδου προβλέπεται (αν όλα πάνε καλά) να ξεκινήσουν στις αρχές Απριλίου 2013 και συνεπώς τα προγράμματα επιμόρφωσης δεν θα ολοκληρωθούν εντός της φετινής σχολικής χρονιάς (2012-2013), αλλά θα συνεχιστούν στο διάστημα Σεπτεμβρίου – Οκτωβρίου 2013, διάστημα κατά το οποίο θα υλοποιηθούν οι δράσεις «εφαρμογής στην τάξη» των επιμορφούμενων.

Δείτε περισσότερα για τα τμήματα και τις περιφέρειες κάνοντας κλικ στον επόμενο σύνδεσμο

Επιμόρφωση Β΄επιπέδου