Πανελλήνιες εξετάσεις: Επανάληψη στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης και στα Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Μ α θ η μ α τ ι κ ό ς Π ε ρ ι η γ η τ ή ς

Π α ν ε λ λ ή ν ι ε ς Ε ξ ε τ ά σ ε ι ς 2 0 1 3

Δείτε την επανάληψη στα δύο πρώτα κεφάλαια στα μαθηματικά της Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης και στα μαθηματικά Γενικής Παιδείας για τις Πανελλήνιες Εξετάσεις. Τα παρακάτω αρχεία προέρχονται από τους μαθηματικούς Βαγγέλη Νικολακάκη, Μίλτο Παπαγρηγοράκη και Μπάμπη Στεργίου όπως αναφέρονται  παρακάτω. Όπως θα διαπιστώσετε οι δουλειές αυτές είναι πολύ προσεγμένες και θα λέγαμε ότι είναι “διδακτικά” πολύ αποτελεσματικές για τους μαθητές και για τους συναδέλφους  ώστε να οργανώσουν την δουλειά τους.

1. Μαθηματικά Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης

Επανάληψη στο Κεφ.2ο (Όρια-Συνέχεια+Διαγώνισμα)-Β. Νικολακάκης