Πανελλήνιες εξετάσεις:Μαθηματικά Κατεύθυνσης και Γενικής Παιδείας

Μ α θ η μ α τ ι κ ό ς Π ε ρ ι η γ η τ ή ς

Π α ν ε λ λ ή ν ι ε ς Ε ξ ε τ ά σ ε ι ς  2 0 1 3

Δείτε ολοκληρωμένα την θεματική ενότητα “Συνέχεια Συνάρτησης” στα Μαθηματικά της Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης με θεωρία, ασκήσεις με λύσεις, ασκήσεις άλυτες και διαγωνίσματα καθώς και τις λύσεις του διαγωνίσματος Νο 2 στα Όρια. Για τα Μαθηματικά και Στοιχεία Στατιστικής της Γενικής Παιδείας υπάρχει υλικό στο Κεφάλαιο 2ο της Στατιστικής.Τα παρακάτω αρχεία είναι των Ι. Μαύρου, Α.Νικολαϊδη καθώς και από την ιστοσελίδα του Υπουργείου ΠΑΙ.Θ.Π.Α. Την γενική επιμέλεια είχε ο Σχολικός Σύμβουλος Μαθηματικών Γιάννης Καραγιάννης. Όπως ήδη έχει ανακοινωθεί θα υπάρχουν δημοσιεύσεις για τις Πανελλήνιες εξετάσεις κάθε 1 και 15 κάθε μήνα στην ύλη που αναφέρεται στην ανακοίνωση. Το αρχείο με όλο το δημοσιευμένο υλικό θα το βρείτε στην σελίδα “Πανελλήνιες Εξετάσεις 2013”.

Πανελλήνιες Εξετάσεις Σχολικού Έτους 2012-2013

Γενική Επιμέλεια: Καραγιάννης Ιωάννης

1. Μαθηματικά Κατεύθυνσης: Κεφάλαιο 1ο, Μέρος Β: Ανάλυση, Συνέχεια συνάρτησης, Παράγραφοι 1.8

2. Μαθηματικά Γενικής Παιδείας: Κεφάλαιο 2ο

Μαθηματικά Κατεύθυνσης Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Λύσεις διαγωνίσματος Νο 2 Κατεύθυνσης

Διαγώνισμα Όρια-Συνέχεια-Bolzano(4o ΓΕΛ Πετρούπολης)

Ασκήσεις Στατιστικής (Άρης Νικολαϊδης)
Συνέχεια συνάρτησης (Θεωρία,ερωτήσεις,ασκήσεις, θέματα πανελληνίων έως και συνέχεια)-Ι. Μαύρος

Θεωρία Στατιστικής (Μ.Μαρτάκης)
Υλικό από το Ψηφιακό Σχολείο του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α

Υλικό από το ψηφιακό Σχολείο του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α(Στατιστική).

Ένα σχόλιο σχετικά με το “Πανελλήνιες εξετάσεις:Μαθηματικά Κατεύθυνσης και Γενικής Παιδείας”