Διαγωνίσματα Α΄τετραμήνου στα μαθηματικά

Ο Μαθηματικός Περιηγητής θα παρουσιάζει συχνά διαγωνίσματα που κάνουν οι συνάδελφοι σε σχολικές μονάδες του Ν. Δωδεκανήσου. Τα διαγωνίσματα αυτά είτε αναρτώνται στην ιστοσελίδα της σχολικής μονάδας είτε σε προσωπική ιστοσελίδα είτε στέλνονται στον Μ. Π. για ανάρτηση. Με τον τρόπο αυτό θα δημιουργηθεί μια τράπεζα θεμάτων διαγωνισμάτων για κάθε τάξη και κάθε μάθημα στο Γυμνάσιο, στο Λύκειο και στα ΕΠΑ.Λ.που θα αποθηκευτεί και σε μορφή ηλεκτρονικού βιβλίου. Σήμερα παρουσιάζουμε τα διαγωνίσματα της Α΄Λυκείου , Β΄Λυκείου και Γ΄Λυκείου Κατεύθυνσης που έγιναν από τους καθηγητές μαθηματικών του 1ου Λυκείου Ρόδου Δημήτρη Αρνικίου, Κώστα Μαλλιάκα και Ερμιόνη Μησιακούλη.

Α΄Λυκείου Άλγεβρα

Διαγώνισμα Άλγεβρας 1ο Κεφάλαιο-Ενδεικτικές λύσεις (Κ. Μαλλιάκας-Μ. Μαρτάκης-Δ. Αρνικίου)

Β΄Λυκείου

Διαγώνισμα Άλγεβρας ΒΛ 2012(Κ.Μαλλιάκας)