Προσλήψεις εκπαιδευτικών Δ.Ε.

Από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, Πολιτισμού και Αθλητισμού ανακοινώνεται ότι για το σχολικό έτος 2012-2013 προσλαμβάνονται 669 εκπαιδευτικοί, κλάδων ΠΕ02, ΠΕ03, ΠΕ04.01, ΠΕ04.02, ΠΕ04.04 και ΠΕ04.05, ως αναπληρωτές πλήρους ωραρίου για τα σχολεία Γενικής Παιδείας, Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και τα Καλλιτεχνικά Σχολεία. Οι προσλαμβανόμενοι οφείλουν να παρουσιαστούν στους προϊστάμενους των Δ/νσεων Δ/θμιας Εκπαίδευσης για ανάληψη υπηρεσίας από Δευτέρα 15 Οκτωβρίου 2012 μέχρι και Τετάρτη 17  Οκτωβρίου 2012. Ανάμεσα τους και 12 εκπαιδευτικοί ΠΕ03 μαθηματικών για τον Νομό Δωδεκανήσου προκειμένου να καλυφθούν τα κενά που σημειώθηκαν σε αρκετά σχολεία του Νομού και είχαν ως αποτέλεσμα την δυσλειτουργία του ωρολογίου προγράμματος στις σχολικές μονάδες.

Δείτε εδώ την απόφαση και τα ονόματα