Πραγματοποιήθηκε η Ημερίδα για τα νέα Προγράμματα Σπουδών. Παρουσίαση νέων Προγραμμάτων Σπουδών Γυμνασίου

Πραγματοποιήθηκε στο 5ο Γυμνάσιο Ρόδου η Ημερίδα για τα νέα Προγράμματα Σπουδών στο Γυμνάσιο  με την συμμετοχή 63 καθηγητών μαθηματικών. Ευχαριστούμε τους συναδέλφους για την συμμετοχή τους και την συζήτηση που ακολούθησε μετά από την παρουσίαση που έγινε από τον Σχολικό Σύμβουλο κ. Καραγιάννη. Ευχαριστούμε επίσης τον Διευθυντή του 5ου Γυμνασίου Ρόδoυ, Μαθηματικό κ. Χ. Μιτσούλη για την άριστη φιλοξενία του.

Αυτό που ίσως μετράει περισσότερο είναι η συνεύρεση όλων των Μαθηματικών του νησιού και η κουβέντα που γίνεται, οι θέσεις, οι απόψεις, ο αντίλογος και τα συμπεράσματα που παρουσιάζονται. Αυτό μας δίνει το κουράγιο και τη δύναμη να διοργανώνουμε συχνότερα τέτοιες συγκεντρώσεις.

Δείτε την παρουσίαση διαφανειών που αναφέρονται στα νέα Προγράμματα Σπουδών του Γυμνασίου.

Κάντε κλικ στον επόμενο σύνδεσμο.

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΩΝ ΝΕΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ