Εκδήλωση του 6ου Γυμνασίου Ρόδου για την ημέρα του π

Εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο 6ο Γυμνάσιο Ρόδου με αφορμή την παγκόσμια ημέρα για τη σταθερά  π. Στην εκδήλωση αυτή παρουσιάστηκαν εργασίες που έγιναν από μαθητές της Β’ τάξης με την καθοδήγηση του Μαθηματικού του 6ου Γυμνασίου Ρόδου Κυριάκου  Πίτση. Στην παρουσίαση των εργασιών των μαθητών παρέστησαν καθηγητές του 6ου Γυμνασίου, ο Διευθυντής της σχολικής μονάδας κ. Τάσος Τουρτούνης, ο Υποδιευθυντής κ. Παύλος Ξανθός καθώς και ο Σχολικός Σύμβουλος Μαθηματικών Νομού Δωδεκανήσου κ. Γιάννης Καραγιάννης. Ο Μ. Π. συγχαίρει όλους τους συντελεστές αυτής της εκδήλωσης και εύχεται οι μαθητές να συνεχίσουν να είναι “μικροί ερευνητές” για να κατακτήσουν τη γνώση.