Ημερίδα στο πιλοτικό σχολείο (Μουσικό) για τα νέα Προγράμματα Σπουδών στα Μαθηματικά του Γυμνασίου

Ημερίδα για την επιμόρφωση των πιλοτικών σχολείων στα νέα Προγράμματα Σπουδών στα Μαθηματικά του Γυμνασίου θα πραγματοποιηθεί στο Μουσικό Σχολείο Ρόδου την Δευτέρα 12 Μαρτίου 2012. Η Ημερίδα αυτή θα γίνει στα πλαίσια της Β’ φάσης επιμόρφωσης από τον σχολικό Σύμβουλο Μαθηματικών Νομού Δωδεκανήσου Καραγιάννη Ιωάννη από τις 9 π.μ. έως τις 2 μ.μ. μετά από έγκριση της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Νοτίου Αιγαίου. Την τελευταία εβδομάδα του Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί γενικότερη επιμόρφωση των καθηγητών Μαθηματικών των Γυμνασίων της νήσου Ρόδου στα νέα Προγράμματα Σπουδών , καθώς και για όσους Μαθηματικούς των Γενικών Λυκείων, ΕΠΑΛ-ΕΠΑΣ το επιθυμούν.