Διαπιστωτική πράξη κατάταξης εκπαιδευτικών Δ.Ε Δωδεκανήσου στο νέο Βαθμολόγιο-μισθολόγιο

Δείτε εδώ τον τελικό πίνακα κατάταξης των εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Νομού Δωδεκανήσου.Εμείς να επισημάνουμε ότι η ένταξη στο βαθμό και στο κλιμάκιο είναι συνάρτηση των ετών υπηρεσίας, των μεταπτυχιακών ή διδακτορικών σπουδών και σε κάποιες περιπτώσεις της θέσης ευθύνης (προϊστάμενος, διευθυντής σχολικής μονάδας κλπ).

Σε απάντηση ερωτημάτων πολλών Συναδέλφων σχετικά με την αναγνώριση προϋπηρεσίας συνάδελφοι νομικοί μας πληροφορούν τα εξής:

• Η κατάταξη στους βαθμούς σύμφωνα με το νέο βαθμολόγιο έγινε σύμφωνα με την προϋπηρεσία που είχε αναγνωριστεί μέχρι 31-10-2011.
  • Προϋπηρεσία που δεν έχει αναγνωριστεί μέχρι την παραπάνω ημερομηνία, θα αναγνωριστεί σύμφωνα με τις διατάξεις του ν.4024/11 και ειδικότερα μετά την έκδοση Προεδρικού Διατάγματος και σχετικής εγκυκλίου, που θα ακολουθήσει και θα ρυθμίζει ακριβώς τις προϋποθέσεις και τον τρόπο αναγνώρισης.
  • Αιτήματα Συναδέλφων για αναγνώριση προϋπηρεσίας, θα εξεταστούν σύμφωνα με τα παραπάνω που αναμένονται.

Δείτε την ερμηνευτική εγκύκλιο με βάση την οποία γίνεται η κατάταξη. Κάντε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο.

ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗ