Έκθεση και βράβευση κατασκευών Τεχνολογίας σχολικού έτους 2017-2018

Πραγματοποιήθηκε την Τρίτη η καθιερωμένη έκθεση Τεχνολογίας με τις κατασκευές των μαθητών της Α’ και Β’ Γυμνασίου.

Υπολογιστές, τηλέφωνα, ανεμογεννήτριες, φούρνοι μικροκυμάτων, ρολόγια, αυτόματοι πωλητές, αερόστατα, όλες ατομικές κατασκευές της Α΄Γυμνασίου που έγιναν στο εργαστήριο Τεχνολογίας, είχαν φέτος την τιμητική τους!

Από την άλλη, οι ομαδικές της Β΄Γυμνασίου: λούνα παρκ, ξενοδοχείο, waterpark, πιτσαρία, παδική κατασκήνωση, γυμναστήριο και μουσείο οικολογίας, απέσπασαν τις καλύτερες εντυπώσεις.

Το βραβείο της καλύτερης κατασκευής έδωσαν οι μαθητές στο χιονοδρομικό κέντρο του Σαββίδη Σάββα:

Χιονοδρομικό κέντρο

Επίσης από την Α’ Γυμνασίου βραβεύτηκαν οι παρακάτω μαθητές:

Βλάχου Άρτεμις για την κατασκευή φωτιστικό

Κούκιου – Σωτηριάδου Μαρία για την κατασκευή αερόστατο

Ασλάνογλου Παναγιώτα-Αναστασία για την κατασκευή φάρος

Μουρατίδου Μελπομένη για την κατασκευή σιδηροδρομικός σταθμός

Βασματζίδου Σοφία για την κατασκευή Ανεμογεννήτρια

Από τη Β’ Γυμνασίου το βραβείο της καλύτερης μακέτας πήρε η ομάδα «Fantastic Park» με την κατασκευή τους Λούνα παρκ. Οι μαθητές της ομάδας: Αβραάμ Αλένη, Αθανασιάδης Θεόδωρος, Βαγενάς Δημήτρης, Γαβριηλίδου Μαρία, Γιαννόπουλος Γιάννης, Δαδάλα Παναγιώτα, Θάνος Ανδρέας, Ζήκος Λευτέρης, Ιωακειμίδου Όλγα και Καμπάκου Ρωξάνη δούλεψαν με πολύ μεράκι και φαντασία μέχρι την τελευταία μέρα!

Όλες τις ατομικές και ομαδικές κατασκευές μπορείτε να τις δείτε εδώ.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για την αξιέπαινη προσπάθειά

τους!