Από την ετήσια αποχαιρετιστήρια εκδήλωση των μαθητών του 1ου Λυκείου Λιβαδειάς

dsc_0034.JPG

Ο Σύλλογος διδασκόντων, το 15μελές Συμβούλιο και το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Γενικού Λυκείου Λιβαδειάς διοργάνωσαν την Παρασκευή, 19 Ιουνίου 2009 και ώρα 8:30, ετήσια αποχαιρετιστήρια εκδήλωση των μαθητών της Γ Λυκείου, στους χώρους του Σχολείου μας.

Το πρόγραμμα της εκδήλωσης περιλάμβανε:

• Επίδοση αναμνηστικών στους μαθητές της Γ Λυκείου από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων
  • Χορευτικό πρόγραμμα από την Ομάδα Σύγχρονου Χορού του σχολείου μας
  • Χορευτικό πρόγραμμα με Μικρασιατικούς Χορούς από  την ομάδα Παραδοσιακού Χορού του σχολείου μας
  • Θεατρική παράσταση «Ο Αρχοντοχωριάτης» του Μολιέρου, από τη θεατρική Ομάδα του σχολείου μας (υπευθ. Δ. Καραμάνης) ( Η παράσταση βραβεύτηκε με το 1ο Περιφερειακό βραβείο στους 15ους  Καλλιτεχνικούς Αγώνες)
  • Παράλληλα στο ισόγειο του κτηρίου λειτούργησε έκθεση φωτογραφίας με έργα των μαθητών που συμμετέχουν στο «φωτογραφικό εργαστήρι»

Από ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ