Εγγραφές στα Νηπιαγωγεία

Οι εγγραφές στο Νηπιαγωγείο θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2021 και γίνονται ηλεκτρονικά, από τους γονείς. Εγγραφές μετά την 20η Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του Διευθυντή/ντριας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης. Για το σχολικό έτος 2020-21, εγγράφονται μαθητές γεννημένοι το 2016 (νήπια) και το 2017 (προνήπια). Η φοίτηση είναι υποχρεωτική σε όλους τους Δήμους της χώρας. Η εγγραφή των πρoνηπίων στο δεύτερο έτος του Νηπιαγωγείου γίνεται αυτεπάγγελτα.

Kατά την προσέλευσή σας στο Νηπιαγωγείο για την προσκόμιση των δικαιολογητικών, συστήνεται να τηρούνται όλα τα απαιτούμενα μέτρα αποφυγής διασποράς του κορονοϊού, όπως αυτά έχουν ανακοινωθεί από τον Ε.Ο.Δ.Υ (χρήση μάσκας, αντισηπτικού, τήρηση απόστασης)

Η περιοχή των ορίων του 2ου Νηπιαγωγείου Φαρσάλων περικλείεται από τις οδούς Νότια της Λαμίας, δυτικά της 28ης Οκτωβρίου, δυτικά της Φιλελλήνων έως τέλος πόλης.

Οδηγίες-Χρήσης-Εφαρμογής-για-Κηδεμόνες-V2