ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ 6ου ΓΕΛ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ ΣΤΟ 7ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΜΑΘΗΤΙΚΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ ΤΟΥ ¨ΠΑΜΕ ΣΙΝΕΜΑ;”

pame cinema

6ο   ΓΕΝΙΚΟ   ΛΥΚΕΙΟ  ΝΕΑΣ  ΙΩΝΙΑΣ

Σαλαμίνος  και  Καλλιπόλεως

14342-  Ν. Ιωνία

τηλ. :  210 2521061    Φαξ :  210   2532336

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ  ΤΟΥ  6ου ΓΕΛ  ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ ΣΤΟ 7ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ  ΜΑΘΗΤΙΚΩΝ  ΤΑΙΝΙΩΝ  ΤΟΥ  « ΠΑΜΕ  ΣΙΝΕΜΑ;»

Το   6ο  ΓΕΛ  ΝΕΑΣ  ΙΩΝΙΑΣ  συμμετέχει  στο  7ο  ΦΕΣΤΙΒΑΛ  ΜΑΘΗΤΙΚΩΝ  ΤΑΙΝΙΩΝ του προγράμματος  « ΠΑΜΕ  ΣΙΝΕΜΑ;», με  μια  ταινία  με  τίτλο: « CHIPS”, η  οποία  είναι  γυρισμένη με  τεχνική  ασπρόμαυρης  ταινίας και  διεκδικεί κάποιο  από  τα  βραβεία .

Η  εκδήλωση θα  πραγματοποιηθεί  στις  αρχές  Δεκεμβρίου πιθανότατα στο  αμφιθέατρο  του Ρ/Σ « ΑΘΗΝΑ 9,84» ( ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ-ΓΚΑΖΙ) και  τα  βραβεία  θα  δοθούν  ξεχωριστά σε Δημοτικά και  Γυμνάσια- Λύκεια.

Θα  ακολουθήσει νεότερη  ανακοίνωση.

Όπως  και  το  6ο  ΦΕΣΤΙΒΑΛ του  προγράμματος θα  είναι  μια  λαμπρή  τελετή, όπου τα  σχολεία θα  παρουσιάσουν τις  ταινίες  τους.

Είναι  ένα  πολύ  επιτυχημένο  πρόγραμμα, που αποτελεί  προστιθέμενη  αξία  για  την  εκπαίδευση και  τον  πολιτισμό της  χώρας  μας.

Τις  επόμενες  ημέρες  στην  ιστοσελίδα  του προγράμματος ( www.pamecinema.net) θα  αναρτηθούν οι ταινίες των  σχολείων, που  συμμετείχαν, και το  κοινό  θα  μπορεί  να  ψηφίσει τις  καλύτερες.

ΔΕΙΤΕ  ΤΗΝ  ΤΑΙΝΙΑ  ΜΑΣ  ΚΑΙ  ΨΗΦΙΣΤΕ!!!!!

( www.pamecinema.net)

Ο  ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ