ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑΤΑ ΓΙΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ 6ου ΓΕΛ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 2

DSC03302_zps443ed01b

ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΤΟ 6ο ΓΕΛ

Την Πέμπτη 19/12, το 6ο ΓΕΛ Ν. Ιωνίας, σε συνεργασία με τη UNICEF, οργάνωσε δωροαγορά στους χώρους του σχολείου, σε μια προσπάθεια να ενισχυθούν τα παιδιά όλου του κόσμου, όσο βεβαίως μπορούν.

Η προσέλευση ήταν εντυπωσιακή, καθώς παράλληλα δίνονταν και βαθμοί στους μαθητές γυμνασίου, γεγονός το οποίο έδωσε την ευκαιρία για μεγαλύτερη κίνηση γύρω από τα δώρα και ενημέρωση για τους σκοπούς της προσπάθειας αυτής.

Ο Ηλίας Κουρκουλάκος, διευθυντής του σχολείου, δήλωσε στην IONIANET: «Προσπαθούμε, στο μέτρο που μας είναι δυνατό, να βοηθήσουμε τα παιδιά όλου του κόσμου. Ταυτόχρονα, θέλουμε να ευαισθητοποιήσουμε γονείς και μαθητές γύρω από αυτό το θέμα, και ελπίζουμε στο καλύτερο αποτέλεσμα».

Τέτοιες ενέργειες όπως του 6 ΓΕΛ είναι πολύ σημαντικές, ιδιαίτερα αυτές τις γιορτινές μέρες, όπου όλα τα παιδιά έχουν ανάγκη από αγάπη και αξίζουν το ενδιαφέρον όλων μας.