ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΠΠΛ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ ” ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΤΥΠΟΣ”

Την  Πέμπτη  14  Μαρτίου   2013  θα  πραγματοποιηθεί  επίσκεψη  των  μαθητών  της  Α΄ τάξης  του  ΠΠΛ Αναβρύτων  στα  γραφεία  της  εφημερίδας  ”  ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ  ΤΥΠΟΣ ”  στο  Ν.  Ηράκλειο.

Κατά  την  επίσκεψη,  οι  μαθητές  θα  έχουν  την  ευκαιρία να  γνωρίσουν  από  κοντά  τον  τρόπο  εργασίας   των  Δημοσιογράφων  και  των  άλλων  ειδικοτήτων, που  απασχολούνται  στην   εφημερίδα. Επίσης,  θα  έχουν  την  ευκαιρία  να  ξεναγηθούν  σε  όλους  τους  χώρους  και  να  γνωρίσουν  τις  συνθήκες  και  τις  διαδικασίες  δημιουργία ς  μια ς  εφημερίδας.

Πρόκειται  για  μια  ακόμη  πρωτοποριακή  δράση  του  σχολείου  μα ς  για  την  οποία  θα  υπάρξει  ανλυτικο  ρεπορτάζ  από  τους  μαθητές  του  ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΟΥ  ΟΜΙΛΟΥ.

ΑΠΟ  ΤΟ  ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΟ  ΟΜΙΛΟ  ΤΟΥ  ΠΠΛ   ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ