ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΠΠΛ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Β’ ΑΘΗΝΑΣ

ΠΡΟΤΥΠΟ  ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ  ΓΕΝ. ΛΥΚΕΙΟ

ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ                                                                      ΠΡΟΣ

ΓΟΝΕΙΣ  Κ΄   ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ

ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ  ΜΑΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Σας     προσκαλούμε   στην ανοικτή εκδήλωση –  συζήτηση  με  θέμα: « Σχολική  Βία:  θύτες, θύματα και  θεατές», που  θα  γίνει  την Δευτέρα  11 Μαρτίου  2013  και  ώρα  16.30  μ.μ.  στο  αμφιθέατρο  του  σχολείου  μας.  Την   εισήγηση  θα πραγματοποιήσει η κ.  Καραβόλτσου  Αθηνά  (Θεατρολόγος , Εκπαιδευτικός  Αγωγής   Υγείας). Επειδή  το  θέμα  της   σχολικής  βίας  είναι  πολύ  επίκαιρο  και  παρουσιάζει  μεγάλο  ενδιαφέρον  κρίνεται  απαραίτητη  η  παρουσία  όλων  μας.

Η  εκδήλωση  αυτή  συνδυάζεται  με  τη  λειτουργία  θεατροπαιδαγωγικού  εργαστηρίου  για  τους  μαθητές  της  Α΄ και  Β΄ τάξης  καθώς  και  ενημερωτικού  σεμιναρίου  για  τους  εκπαιδευτικούς  του  σχολείου  μας,  που  θα  πραγματοποιηθεί  την ίδια  ημέρα  14.00-16.00  μ.μ.

Η  ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ  ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΠΑΠΑΔΑΚΗ     ΜΑΡΙΑ