ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΡ. ΠΕΙΡ. ΛΥΚΕΙΟΥ ΑΝΒΡΥΤΩΝ

Θα θέλαμε  να σας ενημερώσουμε ότι κατά το σχ. έτος 2011-12 και ενώ το γυμνάσιο Εκάλης συγχωνεύτηκε με το Γ/σιο Ν. Ερυθραίας, η ραδιοφωνική ομάδα μεταφέρθηκε  στο Πρότυπο Πειραματικό Λύκειο Αναβρύτων. Το EUROPEAN SCHOOL RADIO  συνεχίζει τη λειτουργία του με συντονιστικά σχολεία το Γυμνάσιο-Λύκειο  Καμπάνη Κιλκίς με πολύ μεγάλη επιτυχία. Το ραδιόφωνο πλέον εκπέμπει μέσω του Π.Σ.Δ., ενώ συμμετέχουν περίπου 60 σχολεία ( ενεργά γύρω στα 20 σχολεία). Ανάμεσα στα σχολεία αυτά είναι και το Πρ. Πειρ. Λύκειο Αναβρύτων. Οι εκπομπές   του Π.Π.Λ. Αν.  ξεκινούν  την Τρίτη 13/3/2012 και ώρες :21.00-22.00μ.μ.  με την εκπομπή ANAVRITA SCHOOL NEWS με τους μαθητές Τσιούρβα Αστέριο και Χατζηδημητρίου Θεόδωρο της Α΄τάξης και συνεχίζονται την Παρασκευή 16/3/2012  ώρες :21.00-22.00 μ.μ.με την εκπομπή ANAVRITA CULTURAL NEWS από τις μαθήτριες Ηρώ Θεοδωρακοπούλου και Ιωάννα Βούλγαρη. Είμαστε πολύ περήφανοι γι’αυτή την εξέλιξη ενώ ετοιμάζονται και άλλες εκπομπές από άλλες ομάδες μαθητών.Συγχαρητήρια παιδιά!!! Μας κάνετε υπερήφανους!!

ΚΟΥΡΚΟΥΛΑΚΟΣ  ΗΛΙΑΣ

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ