Συμμετοχή στον 7ο Πανελλήνιο Εργαστηριακό Διαγωνισμό Φυσικών Επιστημών– EUSO 2015

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Το σχολείο μας έλαβε μέρος στον  7ο Πανελλήνιο Εργαστηριακό Διαγωνισμό  Φυσικών Επιστημών -EUSO 2015  που διεξήχθη στις 7 Φεβρουαρίου 2015 στην Αθήνα (ΕΚΦΕ Αιγάλεω) για  τις ομάδες της  νότιας  Ελλάδας.

Η τριμελής ομάδα που συμμετείχε αποτελείτο από τους μαθητές της Β’ Λυκείου Γερογιάννη Γεράσιμο  Μάλλιαρη Ελένη και  Πελεκούδα Διονυσία και κατέκτησε την 9η θέση μεταξύ των 50 σχολείων της νοτίου Ελλάδας που διαγωνίστηκαν.

Καταγραφή

Να σημειωθεί ότι η ομάδα μας είχε αρχικά προκριθεί, για τον ανωτέρω πανελλήνιο διαγωνισμό, στον τοπικό διαγωνισμό EUSO στην Πάτρα στις 29 Νοεμβρίου του 2014, όπου κατέλαβε τη 2η θέση μεταξύ 10 διαγωνιζόμενων σχολείων της πόλης μας.

Τα παιδιά προετοιμάστηκαν με την βοήθεια των καθηγητών του σχολείου μας : της Ε. Κοτζαμανιδη και Δ. Κορφιάτη, Φυσικοί, Κ. Κασσαπάκη, Χημικός και Ρ. Τσελεπή Βιολόγος.

Σας ευχόμαστε να είστε καλά, παιδιά, να έχετε και άλλες επιτυχίες στο σχολείο και στη ζωή σας!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.