Αρχική » Λειτουργία ΙΕΚ » Έναρξη μαθημάτων εαρινού εξαμήνου 2022Α

Έναρξη μαθημάτων εαρινού εξαμήνου 2022Α

Σας ενημερώνουμε ότι η έναρξη του νέου εξαμήνου (εαρινό 2022Α), έχει καθοριστεί για την Τετάρτη  16/2/2022, με ώρα προσέλευσης ανάλογα με το ωρολόγιο πρόγραμμα του κάθε Τμήματος .

Παρακαλούμε όπως λάβετε υπόψη σας τα κάτωθι:

Σημειώνεται ότι για αύριο Τετάρτη οι ανεμβολίαστοι εκπαιδευόμενοι και εκπαιδευτές θα πρέπει να προσέλθουν με αρνητικό rapid test. Υπάρχει σύσταση για διενέργεια αυτοδιαγνωστικού τεστ από όλους τη πρώτη ημέρα κατάρτισης.

Παρακαλούνται όλοι να έχουν μαζί τους το πιστοποιητικό που διαθέτουν (είτε εμβολιασμού, είτε νόσησης, είτε rapid test)

Όλοι οι καταρτιζόμενοι παρακολουθούν τα μαθήματα σύμφωνα με το πρόγραμμα με τις εξής εξαιρέσεις:

• Τμήμα ΒΟΗΘΟΣ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ – Οι σπουδαστές να βρίσκονται στο χώρο του ΙΕΚ στις 16:05 για να συναντηθούν με τους εκπαιδευτές που αναλαμβάνουν το μάθημα Πρακτική Άσκηση σε Φαρμακείο.
  • Τμήμα ΔΑΣΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ – Οι σπουδαστές να βρίσκονται στο χώρο του ΙΕΚ στις 16:05
  • Τμήμα ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ – Οι σπουδαστές να βρίσκονται στο Νοσοκομείο στις 15:15
  • Τμήμα ΦΥΛΑΚΑΣ ΜΟΥΣΕΙΩΝ και ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΧΩΡΩΝ – Οι σπουδαστές και των δυο τμημάτων να βρίσκονται στο ΙΕΚ στις 17:35
  • Τμήμα ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ Δ εξαμήνου – Οι σπουδαστές να βρίσκονται στο ξενοδοχείο CORFU PALACE στις 15:15

Η Διεύθυνση και το προσωπικό του ΙΕΚ Κερκυρας σας εύχονται καλή αρχή !