Αρχική » Εκπαιδευτές » Έναρξη κατάρτισης Δια Ζωσης

Έναρξη κατάρτισης Δια Ζωσης

Ενημερώνουμε τους καταρτιζόμενους όλων των εξαμήνων ότι τα μαθήματα ξεκινούν την ΔΕΥΤΕΡΑ 25/10/2021 ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ μετά και το πέρας της κατάληψης, τηρώντας τα μέτρα κατά της πανδημίας.

Για να επιτραπεί η είσοδος στο χώρο του ΙΕΚ, οι καταρτιζόμενοι οφείλουν:

• Να φορούν προστατευτική μάσκα
  • Να έχουν μαζί τους  την αστυνομική τους ταυτότητα ή το διαβατήριο
  • Να έχουν μαζί τους εκτυπωμένη μία από τις παρακάτω απαραίτητες βεβαιώσεις, όπως αυτές ορίζονται στην κοινή υπουργική απόφαση Δια/Γ.Π.οικ. 55254/2021, δηλαδή:
    • Βεβαίωση Εμβολιασμού κατά του COVID-19
    • Βεβαίωση θετικού διαγνωστικού ελέγχου (νόσησης) COVID-19 (εντός του τελευταίου εξαμήνου)
    • Βεβαίωση αρνητικού εργαστηριακού διαγνωστικού ελέγχου για τον COVID-19 (rapid test ή PCR), έως σαράντα οκτώ (48) ώρες πριν την είσοδο στο ΙΕΚ, από επαγγελματία υγείας ή ιδιωτική δομή.

Οι καταρτιζόμενοι θα ελεγχθούν κατά την είσοδό τους στο χώρο του ΙΕΚ και δεν θα επιτραπεί η είσοδος σε όσους δεν πληρούν τις προϋποθέσεις εισόδου στην εκπαιδευτική δομή, σύμφωνα με το νόμο.

ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΑΙΘΟΥΣΩΝ (Προσωρινά και μέχρι την αποκατάστασης των ζημιών στα εργαστήρια από τη κατάληψη τα τμήματα 1. Τεχνικός Πληροφορικής, 2. Τεχνικός Κομμωτικής τέχνης και 3. Τεχνικός Αισθητικής τέχνης-εκτός των μαθημάτων που γίνονται στα Ινστιτούτα θα κάνουν μάθημα σε αίθουσες του 1ου ορόφου)