Αρχική » Όλες οι ειδήσεις για το ΙΕΚ » Αιτήσεις επανεγγραφής, μετεγγραφής ή ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ για το χειμερινό εξάμηνο 2018Β

Αιτήσεις επανεγγραφής, μετεγγραφής ή ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ για το χειμερινό εξάμηνο 2018Β

1. Καλούνται οι καταρτιζόμενοι του ΙΕΚ Κέρκυρας, οι οποίοι έχουν ολοκληρώσει επιτυχώς το Β’ Εξάμηνο των σπουδών τους, να καταθέσουν στη γραμματεία του ΙΕΚ αυτοπροσώπως την αίτηση επανεγγραφής (χορηγείται από τη γραμματεία) υπογεγραμμένη, καθώς και μια φωτοτυπία της ταυτότητας τους, ΑΥΣΤΗΡΑ έως και την Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2018, σύμφωνα με το άρθρο 9, παρ. 1 του Κανονισμού Λειτουργίας των ΔΙΕΚ.
  2. Καλούνται επίσης οι ενδιαφερόμενοι για μετεγγραφή ή κατάταξη στο ΙΕΚ που πληρούν τις προϋποθέσεις να προσέλθουν στη Γραμματεία για ενημέρωση και να καταθέσουν σχετική αίτηση έως και την Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2018.
  • Οι απόφοιτοι και καταρτιζόμενοι των ΙΕΚ, καθώς και οι πτυχιούχοι ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΤΕΕ Β’ κύκλου, ΤΕΛ, εξειδίκευσης ΕΠΛ, δύνανται να κατατάσσονται σε συναφείς ειδικότητες στα ΙΕΚ (συγκεκριμένα στο Γ΄ εξάμηνο αντίστοιχης ειδικότητας).
  • Οι καταρτιζόμενοι παλαιών ειδικοτήτων των ΙΕΚ μπορούν να υποβάλουν αίτηση για συνέχιση της φοίτησης τους στις αντίστοιχες νέες ειδικότητες.

Σε κάθε μία από τις ανωτέρω περιπτώσεις, οι υποψήφιοι θα πρέπει να υποβάλλουν αίτηση κατάταξης στο ΙΕΚ που επιθυμούν να φοιτήσουν έως την 28η Σεπτεμβρίου 2018, προσκομίζοντας:

1. φωτοτυπία δελτίου ταυτότητας/διαβατηρίου – αφορά όλους τους υποψηφίους,
  2. αντίγραφο Πτυχίου Ειδικότητας/Βεβαίωση Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΒΕΚ) – Αφορά απόφοιτους και πτυχιούχους ΙΕΚ, ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΤΕΕ Β΄Κύκλου, ΤΕΛ, Εξειδίκευσης ΕΠΛ.
  3. Ατομικό Δελτίο Καταρτιζομένου – αφορά αποφοίτους/καταρτιζόμενους ΙΕΚ