Αθλητισμός και Τέχνη
21 Οκτ 2019

1ο Τουρνουά Street Handball στην Ηγουμενίτσα !!

Συντάκτης: ΔΗΜΑΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | Κάτω από: Σχολικοί Αγώνες

Με επιτυχία  διεξήχθη  την Παρασκευή  18 Οκτωβρίου   το  1ο Τουρνουά  Street Handball στην Ηγουμενίτσα  για μαθητές Ε΄ και ΣΤ’  Δημοτικού με σύνθημα                    ‘’ έλα να παίξουμε μαζί ‘’

που διοργάνωσε η  Α/θμια Εκπ/ση Θεσπρωτίας σε  συνεργασία με  την Επιτροπή Ανάπτυξης  Ομοσπονδίας  Χειροσφαίρισης  Ελλάδας και την υποστήριξη των : Δήµου Ηγουμενίτσας –  Γενική Γραμματεία Αθλητισμού –  BEACTIVE  – Ιατρικό σύλλογο Θεσπρωτίας – Ερυθρό Σταυρό Ηγουμενίτσας- ΕΚΑΒ Θεσπρωτίας και  τροχαία Ηγουμενίτσας .

Μία μεγάλη γιορτή του αθλητισμού με πολλά χαμόγελα και δράση :

11 σχολεία  – 385 μαθητές  – 36 ομάδες –  παιχνίδια  σε  3 γήπεδα Χάντμπολ  – μουσική – χορός –  παράλληλες δράσεις –διπλώματα συμμετοχής –μετάλλια !!!

Φωτογραφίες από την εκδήλωση

Τα σχόλια είναι κλειστά.