Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας δια της Υπευθύνου Αγωγής Υγείας, λαμβάνοντας υπόψη την υγειονομική κρίση που αντιμετωπίζει η χώρα μας, σε συνεργασία με τις δομές Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας του Ν. Αχαΐας διοργανώνει εκπαιδευτικές παρεμβάσεις ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης των μαθητών και των εκπαιδευτικών για την αποφυγή λοίμωξης από τον COVID -19. Οι παρεμβάσεις διοργανώνονται βάσει της Υπουργικής Απόφασης – ΦΕΚ 3780/8-9-2020: «Λειτουργία των σχολικών μονάδων … και μέτρα για την αποφυγή διάδοσης του κορωνοϊού COVID -19 κατά τη λειτουργία τους» … και θα υλοποιηθούν εντός των σχολικών μονάδων από επιστημονικό προσωπικό των Μονάδων Υγείας αρμοδιότητας της 6ης Υγειονομικής Περιφέρειας Πελοποννήσου, Ιονίων Νήσων, Ηπείρου και Δυτικής Ελλάδας στο πλαίσιο της Αγωγής Υγείας… (βλ. συνημμένα αρχεία)

ΣΥΝ.: 1. Έγγραφο ΔΔΕ για Εκπαιδευτικές παρεμβάσεις

1. Αίτηση Συμμετοχής