Η Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Αχαΐας δια της Υπευθύνου Αγωγής Υγείας σε συνεργασία με το Παιδοψυχιατριακό Τμήμα του «Καραμανδανείου» Γενικού Νοσοκομείου Παίδων Πατρών, διοργανώνει Βιωματικό σεμινάριο για εκπαιδευτικούς στο πλαίσιο των Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων Πρόληψης που υλοποιούνται σε Γενικά Λύκεια και ΕΠΑΛ  αρμοδιότητάς της με θέμα: «Oμάδες προσωπικής ανάπτυξης και επικοινωνίας στη σχολική κοινότητα».

Το Σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στον χώρο του Παιδοψυχιατρικού Τμήματος του Καραμανδανείου Νοσοκομείου (Κορύλλων 2, Περιοχή Κάστρου Πατρών) και θα ολοκληρωθεί σε τρεις συναντήσεις, στις 20 Απριλίου, στις 27 Απριλίου και στις 5 Μαΐου 2018, ημέρα Παρασκευή, και ώρες 19.00-21.30.  Αφορά τους εκπαιδευτικούς τριών σχολικών μονάδων, του 6ου ΕΠΑΛ Πατρών, του 2ου ΕΚ Πατρών και του ΕΠΑΛ Κάτω Αχαΐας, όπου έχει ολοκληρωθεί το πρόγραμμα για τους μαθητές «Oμάδες προσωπικής ανάπτυξης και επικοινωνίας στη σχολική κοινότητα».

ΕΓΚΡΙΝΕΤΑΙ η συμμετοχή των εκπαιδευτικών του παρακάτω πίνακα στο Επιμορφωτικό Σεμινάριο του Παιδοψυχιατριακού Τμήματος του «Καραμανδανείου» Γ.Ν.Π.Π., στις 20 Απριλίου, στις 27 Απριλίου και στις 5 Μαΐου 2018…. (βλ. συνημμένο αρχείο)

Έγκριση συμμετοχής εκπαιδευτικών στο Σεμινάριο