Η Δ/νση Δ/Θμιας Εκπ/σης Αχαΐας δια της Υπευθύνου Αγωγής Υγείας σε συνεργασία με το  Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών Διασωστών και Ναυαγοσωστών Πάτρας του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού, τον σχολικό σύμβουλο Ειδικής Αγωγής και τους Διευθυντές των σχολικών μονάδων Ειδικής Αγωγής Δ.Δ.Ε. Αχαΐας, διοργανώνει δύο Ενδοσχολικές Επιμορφώσεις για τους εκπαιδευτικούς και το Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό του ΕΕΕΕΚ Αχαΐας, του ΕΕΕΕΚ Αιγίου και του  Ειδικού Επαγγελματικού Γυμνασίου και Λυκείου Πατρών, με θέμα: «ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ και ΑΣΦΑΛΕΙΑ στο σχολικό περιβάλλον» με την έγκριση του ΥΠ.Π.Ε.Θ…. (βλ.συνημμένο αρχείο)

Επισημαίνεται ότι οι παραπάνω ενδοσχολικές επιμορφώσεις διοργανώνονται αποκλειστικά για τους εκπαιδευτικούς και το Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό των σχολικών μονάδων Ειδικής Αγωγής. Για τους εκπαιδευτικούς των λοιπών σχολικών μονάδων της Δ/νσης  Δ/θμιας  Εκπ/σης Αχαΐας  θα ακολουθήσει άλλο Σεμινάριο με το ίδιο θέμα, στις 2 Νοεμβρίου 2017.

Ενδοσχολική Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής