afisa

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας, δια της Υπευθύνου Αγωγής Υγείας και του Διευθυντή του 1ου Γενικού Λυκείου Πατρών, σας προσκαλεί στην «ΗΜΕΡΙΔΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΛΗΨΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΒΙΑΣ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΑΝΗΛΙΚΩΝ», η οποία θα διεξαχθεί την Τετάρτη 3 Δεκεμβρίου 2014, ώρα 18:00 έως 21:00 μ.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του 1ου Γενικού Λυκείου Πατρών στην Ανθούπολη, στο πλαίσιο του Δικτύου Αγωγής Υγείας «Έφηβοι Πολίτες του Κόσμου – Ενεργοί Πολίτες».
Η Ημερίδα έχει επιμορφωτικό χαρακτήρα και απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς, οι οποίοι θα λάβουν βεβαίωση παρακολούθησης, καθώς και στους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών του 1ου ΓΕΛ Πατρών. Καλούνται να συμμετέχουν ιδιαίτερα οι εκπαιδευτικοί που υλοποιούν προγράμματα ενταγμένα στα Θεματικά Δίκτυα Αγωγής Υγείας.
Δεν κρίνεται απαραίτητη η αίτηση συμμετοχής.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ