Ενισχυτική διδασκαλία Μαθηματικών Β΄Γυμνασίου σχολ. έτους 2019-20

Συγγραφέας: ΣΤΟΥΠΑ ΕΙΡΗΝΗ στις 30/05/2020

Πραγματοποιήθηκε στο Ζάννειο Π. Γυμνάσιο  κάθε Τετάρτη μετά το σχολικό ωράριο και ώρα: 13.20΄-14.45΄ σε αίθουσα του σχολείου.

Πραγματοποιήθηκαν 17  μαθήματα από Τετάρτη 2-10-19  έως  4-3-20

Συμμετείχαν  μαθητές της Β΄τάξης,  κατόπιν αιτήσεώς τους με έγγραφη άδεια του γονέα.

Η οργάνωση και λειτουργία των τμήματος στόχευε στην καλλιέργεια και ανάδειξη της ικανότητας των παιδιών στη μαθηματική σκέψη, δηλαδή στη λογική επαγωγή, στην αφαιρετική σκέψη και στην πολύτροπη προσέγγιση κάθε προβλήματος στα πλαίσια του αναλυτικού προγράμματος σπουδών.

Πειραιάς 30-5-2020

Η υπεύθυνη εκπ/κός :