Εκδήλωση παρουσίασης του project Τ4Ε “Eu-trophia”

Συγγραφέας: ΚΙΤΣΟΥ ΣΟΦΙΑ στις 09/05/2016

Σήμερα, Δευτέρα 9 Μαΐου 2016, με αφορμή την Ημέρα της Ευρώπης, στο θέατρο του σχολείου μας και παρουσία των μαθητών και εκπαιδευτικών του σχολείου μας, έγινε παρουσίαση του project  “Eu-trophia”, το οποίο υλοποιείται στα πλαίσια της εκπαιδευτικής δράσης Teachers4Europe (Τ4E) από τους εκπαιδευτικούς κ. Κίτσου Σοφία (ΠΕ06) και κ. Ζήκο Νικόλαο (ΠΕ04.02). Το project “Eu-trophia” έχει ως στόχο την ενημέρωση των μαθητών-αυριανών πολιτών της Eυρωπαϊκής Ένωσης για την πολιτική που ακολουθεί η Ευρωπαϊκή Ένωση στον τομέα της ασφάλειας των τροφίμων και της προστασίας των καταναλωτών και την ευαισθητοποίησή τους για ενεργό συμμετοχή στο δημοκρατικό βίο της Ευρώπης.

Παράλληλα με την παρουσίαση του project, στο χώρο του θεάτρου υπήρχαν διαθέσιμα ενημερωτικά φυλλάδια “Eu-trophia” καθώς και έντυπο ενημερωτικό υλικό για την Ευρωπαϊκή Ένωση που αφορούσε διάφορες θεματικές, πολιτικές, δραστηριότητες, προγράμματα και πρωτοβουλίες της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Επισυνάπτεται φωτογραφικό υλικό.

φωτογραφικό υλικόDSC00686DSC00688DSC00691DSC00690DSC00696