Συμμετοχή του Ζαννείου Γυμνασίου στο 6ο Διασχολικό Συνέδριο Νέων με τίτλο «Τα ιστορικά εκπαιδευτήρια ως φορείς του Οικουμενικού Ελληνισμού»,

Συγγραφέας: ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΖΑΝΝΕΙΟ στις 21/01/2011

Το Ζάννειο Πειραματικό Γυμνάσιο Πειραιά πήρε την παρακάτω πρόσκληση και θα συμμετάσχει με παρουσίαση στο 6ο Διασχολικό Συνέδριο Νέων:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Τα Εκπαιδευτήρια Νέα Γενιά Ζηρίδη, η Πατριαρχική Μεγάλη του Γένους Σχολή και η Αμπέτειος Σχολή Καΐρου σας προσκαλούν στο 6ο Διασχολικό Συνέδριο Νέων με τίτλο «Τα ιστορικά εκπαιδευτήρια ως φορείς του Οικουμενικού Ελληνισμού», που θα πραγματοποιηθεί στο Μέγαρο της Παλαιάς Βουλής στην Αθήνα στις 21 & 22 Ιανουαρίου 2011 και ώρα 09:45.

Το συνέδριο τελεί υπό την αιγίδα της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών, του Υπουργείου Εξωτερικών και του Υπουργείου Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης & Θρησκευμάτων.

Αθήνα, 12 Ιανουαρίου 2011

Εκ μέρους της οργανωτικής επιτροπής

Ο Διευθυντής του Γυμνασίου

Των Εκπαιδευτηρίων ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΖΗΡΙΔΗ